Про курорт

Кітен розташований в південно-східній частині Болгарії на березі моря на невеличкому півострові в південній частині Приморсько-Бей, 56 км на південь від Бургас. Пляжна смуга має довжину близько 3 км і ширину близько 100м. Пляжі Кітен просторі з дрібним золотистим піском. Обидва затоки окреслюють два пляжі: північний – Атліман з видом на гору Приморсько і Південний – Урдовіза, де і знаходиться пляж табору «ВМЕСТЕ».

Море в затоці оптимально підходить для купання дітей – рівне з пологим дном, неглибоке і безпечне, морська вода чиста, спокійна і тепла. У мальовничих дюнах ростуть цінні рідкісні дикі дерева. На курорті Кітен б’є джерело мінеральної води, вода якого, завдяки своїм лікувальним властивостям корисна і дітям і дорослим.

Курортне містечко Кітен представляє унікальні можливості для дитячого відпочинку, адже неспроста в околицях містечка так багато таборів і дитячих комплексів. М’якість клімату в Кітені обумовлена ​​унікальним поєднанням гірського та морського повітря, що робить цей курорт виключно сприятливим місцем відпочинку. Середня денна температура влітку коливається від +25 С до + 33С, а температура води – від +22 С до +28 С. Крім того, відсутність поблизу курорту промислових підприємств обумовлює чистоту і красу Кітена. Городок буквально весь покритий зеленню, адже не випадково в перекладі Кітен позначає «потопає в зелені».
Кітен, крім своєї мальовничої природи, унікального клімату, надзвичайною гостинності місцевих жителів, веселою і невимушеною атмосфери, є привабливим місцем для відпочинку дітей завдяки надзвичайно низькими цінами на відпочинок. Саме Кітен вибирають для економного сімейного та дитячого відпочинку, для молодіжного та студентського відпочинку і канікул.

У давнину на півострові розташовувалося фракийское поселення, засноване в V столітті до нашої ери. До приходу турків на узбережжі Болгарії на місці Кітена існував маленьке містечко. З загарбницької війною турків пов’язана романтична легенда про Стані Урдовізской – прекрасної і вільної болгарки, яку забажав зробити своєю наложницею турецька падишах. В обмін на свою згоду Стана зажадала у падишаха звільнити від тяжкого податку свою Батьківщину. Але падишах обіцяв звільнити тільки ті землі, які Стане вдасться об’їхати від сходу до заходу сонця.
Жеребець, на якому відважна болгарка вирушила зі сходом сонця від берегів Мандренского озера до вечора впав від утоми близько маленького затоки на північному краю містечка. На згадку про цю подію заливчик назвали Атліман (Затока жеребця). До сих пір прилеглі місця носять назви Хасекіята, що означає землі, звільнені від податків і оброку. На честь подвигу відважної красуні ці місця стали називатися Урдовіза. в середньовіччі тут була зведена фортеця з метою захистити містечко від розбійників і піратів.
Сучасний Кітен розташовується якраз на руїнах цієї фортеці, сліди якої збереглися й донині. У 1932 році містечко було перейменовано в Кітен.